Domů » Zákroky » Tubulizace žaludku

Tubulizace
žaludku

Trápí vás nadváha, neustálý pocit hladu a nedaří se vám zhubnout ani pomocí doporučených diet? Díky operaci žaludku můžete konečně dosáhnout kýženého úbytku váhy. Navíc vám tento zákrok může přispět ke zlepšení cukrovky druhého typu.

POPTAT NEJLEPŠÍHO LÉKAŘE Medroyal - Služby

Jak najít nejlepšího chirurga pro můj výkon?

Široká síť klinik napříč Českou Republikou

21 partnerských klinik, 46 spolupracujících lékařů, 6500 spokojených klientů

Zkonzultujeme Váš případ se 2 - 3 chirurgy

Získáte 2 - 3 nezávislé indikace ke svému případu. Všechny poté proberete s Vaší koordinátorkou a společně zvolíte to pravé řešení

Všechny naše služby jsou zdarma

Platí nás kliniky, kterým odebíráme velké množství práce, Vy nemusíte :)

Konečně v dobré kondici

Co je tubulizace žaludku

Tubulizace žaludku (sleeve gastrické resekce žaludku) je chirurgický zákrok, který spočívá v odstranění přibližně 85 % objemu žaludku. Vznikne tak tubulus (rukáv) žaludku, který navazuje na jícen a neumožňuje jíst větší porce jídla. Díky úbytku chuti na jídlo a redukci příjmu potravy tak získáte velkou pomoc, abyste mohli výrazně snížit nadváhu. Výsledek tohoto zákroku je samozřejmě závislý na důležité změně životního stylu, stravovacích návyků a vaší pohybové aktivitě.

Zbavte se nadváhy i cukrovky 

U tubulizace žaludku dochází ke snížení hormonu Ghrelinu (hormon hladu). Tento hormon je produkován zejména v té části žaludku, která je chirurgem odstraněna. Díky tomu si dokážete lehce zvyknout na nový stravovací režim s významně menšími porcemi jídla. Daný zákrok ale může přinést daleko více benefitů. Zajímavá je zejména změna v hladinách hormonů, které jsou produkovány tenkým střevem, tzv. inkretiny. Při dosažení žádoucí hladiny těchto hormonů může dojít mimo jiné ke zlepšení cukrovky 2. typu, nebo dokonce k jejímu vymizení. 

Získejte zkušeného chirurga

Tubulizace žaludku je chirurgický zákrok, který může zásadně vylepšit váš dosavadní fyzický i psychický komfort. Rádi vám pomůžeme najít špičkového chirurga, který se na daný typ operace specializuje a má zkušenosti s podobnými operacemi v řádu několika desítek ročně. Spolupracujeme s mnoha chirurgy v rámci Česka a víme, kteří z nich vám dokážou s vysokou pravděpodobností zajistit perfektní výsledek. 

Základní informace

Trvání zákroku: podle rozsahu zákroku, obvykle 1,5-3 hodiny

Anestezie: celkové anestetikum

Pobyt na klinice: stacionárně

Medroyal

Proč využít služeb MedRoyal? Bude to drahé?

Zobrazit kontakty
1

Zajistíme nejlepšího chirurga pro Váš výkon v rámci České Republiky

2

Zkonzultujeme Váš případ se 2 - 3 plastickými chirurgy a ty Vám podrobně představíme

3

Naše služby jsou zcela ZDARMA, využilo jich za 8 let více než 8500 klientů

Co vás čeká

1

Před operací

Dva týdny před operací se vyvarujte aspirinu a dalších léků způsobujících ředění krve. Konzumaci alkoholu a kouření omezte pár dní před zákrokem na minimum. V ideálním případě se kouření vyhněte úplně. 

2

Během operace

Tubulizace žaludku probíhá v celkové anestezii. Vyžaduje 4 až 5 dnů pobytu na klinice. Anesteziolog je přítomen po celou dobu operace. V případě, že si to budete přát, můžete před zahájením operace dostat zklidňující léky.   

Kapsulace prsou: Co byste měli vědět
3

Po operaci

První dva týdny je nutné požívat pouze tekutou stravu. Poté se na další dva týdny přechází na mixovanou stravu. Teprve přibližně po měsíci je možné přejít na normální stravu. Ta samozřejmě musí být dietní a vyvážená. Množství jídla, které je možné sníst najednou, je podstatně menší, než bylo před operací. Předně je nutno dodržovat redukční dietu s nízkým obsahem tuků, dostatečným přísunem bílkovin a vitaminů. Zásadní změna je také v pitném režimu, kdy je třeba vypít minimálně 1,5 litru denně. 

Ptóza poprsí: Jak se zbavit povislého poprsí

Splátky, které vás nezastaví

Jste naplno připravena podstoupit tubulizace žaludku, ale chybí vám aktuálně dostatek financí? Nečekejte zbytečně a využijte výhodné splátky, díky kterým si budete moct zákrok zamluvit už dnes. V případě potřeby zajišťujeme i částečné úvěry. Ozvěte se nám a my vám rádi představíme všechny možnosti.

Financování

Pojištění pro každý případ

Riziko komplikací při nebo po výkonu je velmi nízké. Díky společné volbě správného chirurga děláte maximum pro dokonalý výsledek. Přesto nemůže žádný lékař na světě komplikaci zcela vyloučit. Pojištění operace dává smysl a pacientů a pacientek, které si svou estetickou operaci pojišťují, stále přibývá. I zde Vám budeme rádi nápomocni. Oslovte nás.

Pojištění
Pomohli jste mi najít skvělou kliniku, skvělého lékaře i tým. Vše jsme vyřešili jednoduše na Whatsappu – konzultaci, rezervaci hotelu i způsob financování.
Diana Bratz-Schulz
Mé prvotní obavy brala Elisa vážně. Na vše dokázala odpovědět a vždy mě uklidnila. Společně jsme vybrali vhodného lékaře. Výsledek je skvělý.
Charlotteö Belhaj
Děkuju svému chirurgovi, jeho týmu a koordinátorce z MedRoyal. Vstřícný personál s takovým nasazením a energičností se opravdu jen tak nevidí.
Werner Voig
V MedRoyal se postarali o vše od nabídky až po pobyt na klinice. Pomohli mi i s rezervací hotelového pokoje pro mého manžela, který mě doprovázel.
Maria Schulz
Vše bylo skvěle zorganizováno – jak agenturou, tak klinikou. Po celou dobu jsem se cítila v dobrých rukou. Děkuji!
Bianca Pami
Koordinátorka mi zodpověděla všechny dotazy nejen před operací, ale i po ní. Spojila se s lékařem a vše potřebné zjistila. Zkrátka tu byla vždy pro mě.
Inja Meyerdierks
Maria Schulz

Tento zákrok můžete také kombinovat

Často se nás ptáte

Jaké máte recenze na provedené zákroky tubulizace žaludku?

Kontaktujte náš tým a podle výběru lékaře vám rádi sdělíme jeho konkrétní zkušenosti, reference a výsledky v tubulizaci žaludku. 

Kolik stojí tubulizace žaludku?

Otázka nákladů je důležitá a hned od začátku: úspory, které učiníte operací žaludeční manžety v České republice, se rozhodně vyplatí. Aby byl odhad nákladů co nejsmysluplnější, probereme vaši výchozí situaci a vaše přání přímo s nejlepšími chirurgy v České republice. Operace, vedlejší náklady jako jsou předběžná vyšetření, pobyt v nemocnici, strava, anestetika a léky - od nás obdržíte cenovou informaci, na kterou se můžete 100% spolehnout.

Je u tubulizace žaludku nutná hospitalizace?

Ano, hospitalizace většinou trvá 4 až 5 dní.

Za jak dlouho po tubulizace žaludku se vrátím do běžného života?

BMI se vypočítá vydělením tělesné hmotnosti v kilogramech (kg) výškou v metrech na mocninu dvou. Takže člověk, který váží 120 kg a je vysoký 1,70 m, má BMI 120/(1,7*1,7) = 41,52.

Jak dlouho po zákroku mohu sportovat?

Obyčejně se náročnější pohyb, cvičení, posilování nebo třeba i větší úklid doporučuje odložit na 4-8 týdnů.

Kdy mohu po operaci žaludku znovu začít sportovat?

Doporučujeme vyvarovat se namáhavější fyzické aktivity, tréninku nebo větších úklidových prací po dobu cca 4 až 8 týdnů.

Poptejte nezávazně ty nejlepší lékaře

Získejte zdarma posouzení Vašeho přání od 2 až 3 nejlepších chirurgů do 3 dnů

Nezávazně poptat